COVID-19

4464807 koronawirus 657 323Drodzy Współpracownicy,

Jesteśmy na bieżąco bombardowani informacjami o różnych scenariuszach przebiegu epidemii. I jej możliwych ekonomicznych konsekwencjach. Nie wiem niestety, jaka będzie przyszłość, jak długo potrwa pandemia i jakie będą jej finalne skutki ekonomiczne. Ale wiem, jaka jest nasza sytuacja tu i teraz. 

Musimy ograniczać koszty. Wszędzie gdzie jest to możliwe. Niestety, dotyczy to również naszych wynagrodzeń.

W zeszłym tygodniu poprosiłem osoby objęte indywidualnymi systemami premiowymi oraz reprezentujące Państwa Związki Zawodowe o zgodę na następujące działania:

  1. Zawieszenie wszystkich systemów premiowych w II kwartale tego roku.
  2. Opóźnienie wypłaty nagrody rocznej EBIT za rok 2019. Nagroda roczna zostanie wypłacona do 10 września 2020r. Za okres opóźnienia naliczone zostaną odsetki w wysokości 3% w skali roku, czyli 1,27% za okres opóźnienia.
  3. Wyłączenie II kwartału 2020r. z podstawy do naliczenia nagrody rocznej EBIT za rok 2020.
  4. Premie projektowe, których wypłata przypada w IIQ 2020 nie będą naliczane i wypłacane.
  5. Wyłączenie II kwartału 2020 roku z podstawy naliczania premii rocznych oraz półrocznych.
  6. Równocześnie utrzymujemy premię za II kwartał dla frontowych pracowników działów sprzedaży.

Reagujemy i będziemy reagowali na bieżąco w miarę rozwoju sytuacji.

To nie są łatwe decyzje. Tym bardzie dziękuję za współpracę i zrozumienie.

Przypominam Państwu o konieczności przestrzegania wprowadzonych zasad dotyczących naszego zdrowia. Pracownicy mogący wykonywać swoje obowiązki zdalnie pozostają w domach. Na stanowiskach pracy zachowujemy bezpieczne odległości. Dbamy o higienę, odkażamy ręce. Wszędzie tam, gdzie jest to wymagane, nosimy maski. Proszę o przekazywanie przełożonym wszelkich potrzeb i uwag związanych z bezpieczeństwem na stanowiskach pracy.

Ten tydzień jest tygodniem przedświątecznym. Proszę wszystkich pracowników o wybieranie urlopów wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Oczywiście w porozumieniu ze swoimi przełożonymi. W szczególności prośba dotyczy Wielkiego Piątku.

Pozdrawiam i życzę zdrowia,

Zbigniew Warmuz